Godziny pracy rezydentów – w kierunku empirycznej narracji ad 5

Chociaż niniejsza instrukcja jest wciąż w trakcie przeglądu, rozumiemy, że nie pozwoli ona na innowacje w zakresie limitów godzin pracy, co pozostaje podstawowym wymogiem. Niemniej jednak Philibert podkreśla, że ACGME ostrożnie równoważy pragnienie i potrzebę elastyczności programów i mieszkańców wobec żądań rygorystycznego zarządzania obowiązkowymi godzinami granicznymi zgłaszanymi przez strony, które chcą mówić publicznie. Dodaje: Obie strony mają uzasadnione, mocne argumenty . Propozycja
Chociaż ACGME musi być odpowiedzialny zarówno przed społeczeństwem, jak i przed zawodem, głos publiczności często był głośniejszy niż nasz. Kiedy pacjent umiera po błędzie medycznym, emocjonalna nuta tego wydarzenia często pokonuje imperatyw, aby dokładnie odróżnić przyczynę i skutek, pozostawiając nas bardziej podatnymi na anegdoty niż twarde dane. Sprawy, takie jak Libby Zion, urzekły publiczność. Jak Susan Day, właścicielka grupy zadaniowej ACGME, zauważa: Coraz częściej opinia publiczna uważa, że ma prawo do zrozumienia, iw pewien sposób bezpośredni, jak ludzie są szkoleni jako lekarze.
Niewątpliwie zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy reformy czasu pracy wierzą, że postępują właściwie dla naszego systemu. Ale bez solidnych podstaw dowodowych zbyt łatwo uzasadnić nasze intuicyjne przekonania, opierając się na fragmentarycznych danych. Choć nie możemy zmienić ludzkiej natury, możemy przeprowadzić dochodzenia, które pozwolą wyłonić więcej oparta na dowodach narracja.
Aby poinformować o tym, ACGME musi przyznać programom zwolnienie z badań. Konsorcjum badawcze mogłoby następnie zostać utworzone w celu gromadzenia danych dotyczących wcześniej określonego zestawu wyników, wspierając zarówno innowacje na małą skalę, jak i zrozumienie bardziej rozpowszechnionych tendencji. Wysiłki badawcze powinny uwzględniać nie tylko efekty przepracowanych godzin, ale także względne znaczenie takich czynników, jak nadzór, struktura zespołów klinicznych, przekazywanie, nauczanie oparte na symulatorze i ilość bezpośredniej opieki nad pacjentem. Jak zauważył John Ioannidis ze Stanford University School of Medicine, takie konsorcjum umożliwiłoby jednoczesne przeprowadzenie kilku randomizowanych badań, jednocześnie ostatecznie informując o potencjalnej metaanalizie.
Należy wziąć pod uwagę zarówno krótko- jak i długoterminowe wyniki. Na przykład, oceniając godziny pracy, czy patrzymy na bezpieczeństwo w ramach 16-godzinnej zmiany, czy możemy zbadać skutki złego przekazania 6 miesięcy po fakcie. Równie krytyczne, jak możemy zrozumieć, co się stanie 5 lat później, gdy dzisiejszy stażysta nagle staje przed stuprocentowym tygodniem pracy, ponieważ to jest potrzebne do wykonania pracy.
Biorąc pod uwagę złożoność podstawowych pytań i różnorodność wyników podlegających ocenie, ACGME powinien przejąć inicjatywę w celu zapewnienia, że takie badania są promowane i nagradzane. Działając w oparciu o to przedsięwzięcie, organizacja otrzyma szansę prawdziwego spełnienia podwójnej roli akredytatora i wychowawcy.
Wreszcie, przekonanie ACGME do zezwolenia na zwolnienia z badań częściowo opiera się na przekonaniu opinii publicznej, że bardziej wyrafinowane rozumienie edukacji medycznej wymaga formalnych badań. W niedawnym artykule redakcyjnym, w którym opisano potrzebę przeprowadzenia rygorystycznych badań dotyczących edukacji rezydentów i reformy czasu pracy, Volpp i Vineet Arora uznali wyzwania metodologiczne, ale zauważyli, że ważną przeszkodą będzie uczynienie tego rodzaju badań krajowym priorytetem badawczym.12 W naszym systemie politycznym edukacja szkoleniowa , która nie jest specyficzna dla choroby, nie ma potężnego lobby
[podobne: worki urostomijne, implanty poznan, mezobotox ]

Powiązane tematy z artykułem: implanty poznan mezobotox worki urostomijne