Godziny pracy rezydentów – w kierunku empirycznej narracji cd

Biorąc pod uwagę brak mechanizmu do analizy prospektywnej, musimy jednak polegać na wcześniejszych badaniach. Czy wiemy wystarczająco dużo, aby zaakceptować ten system jako model szkolenia przyszłych lekarzy. Krótka odpowiedź brzmi: nie. Ale dłuższą odpowiedzią, która przyczyniła się do długotrwałych kontrowersji, jest fakt, że istnieją dane wspierające każdą opinię.
Kluczowe dane
Dla opinii publicznej najbardziej przekonujące są te, które sugerują, że praktykowanie medycyny podczas snu pozbawione snu jest podobne do pracy w stanie nietrzeźwości6. Na przykład badanie z 2004 r. Porównujące skrócone godziny pracy ze standardowymi harmonogramami pokazało, że stażyści pracujący dłużej mają wyższe wskaźniki . przypadkowe porażki , zdefiniowane przez wtargnięcie powolnych ruchów gałek ocznych w ciągłym monitorowaniu elektrookulograficznym podczas przebudzenia.7 Oczywiście zmęczenie jest czymś, co wszyscy rozumieją, więc dane dotyczące szkód wyrządzonych przez pozbawienie snu mają sens intuicyjnie. Rzeczywiście, ostatnie badanie wykazało, że 80% ankietowanych Amerykanów chciałoby pójść do innego lekarza, gdyby wiedzieli, że ich praca trwała dłużej niż 24 godziny8.
Ale jedną rzeczą jest pokazać, że ludzie się męczą, kiedy nie śpią zbyt wiele; to kolejny dowód na to, że zmęczenie wpływa na ocenę w sposób, który powoduje u pacjenta zranienie. Christopher Landrigan z Harvard Medical School, czołowy badacz zajmujący się reformą czasu pracy, poświęcił swoje życie akademickie badaniu tego związku. Landrigan, motywowany własną pamięcią nocnej rozmowy z ICU, kiedy przespał na pilnej stronie dotyczącej niewyrównującego pacjenta, poprowadził jedyny randomizowany proces do tej pory w sprawie reformy czasu pracy – jedno centralne badanie stażystów medycznych na oddziale intensywnej terapii. Stażyści byli losowo przydzielani do standardowego harmonogramu co trzecią noc, harmonogramu, w którym 30-godzinne zmiany zmieniały się z 10-godzinnymi zmianami, lub harmonogram interwencyjny ograniczający stażystów do maksymalnie 16 kolejnych godzin pracy. Stażyści, których godziny pracy nie przekroczyły 16, popełnili mniej poważnych błędów medycznych , ale nie było różnic między grupami pod względem łącznej liczby zdarzeń niepożądanych.9
Kevin Volpp z University of Pennsylvania i jego koledzy opublikowali badania tandemowe w 2007 r. Na podstawie danych z Medicare i Veterans Affairs. Oni również stwierdzili, że ogólnie ograniczenia w służbie godzin nie zmniejszyły błędów medycznych. Uznając wszechobecne wysiłki zmierzające do poprawy jakości jako potencjalne czynniki zakłócające, badacze zastosowali metodę różnic w różnicach, aby porównać tempo zmian w błędach medycznych między szpitalami nauczającymi i nienauczącymi. Pomimo tej korekty, Volpp uznaje ograniczenia danych obserwacyjnych. Zauważa, że wiele czynników utrudnia dostrzeżenie przyczyny i skutku , ponieważ sama reforma może wywołać reakcje behawioralne, które kompensują pozytywne lub negatywne skutki. Na przykład każdy pacjent przyjęty do szpitala może opiekować się od 20 do 25 osobami. Kto jest odpowiedzialny za opiekę. To staje się bardzo skomplikowane.
Biorąc pod uwagę złożoność interwencji ogólnosystemowych, takich jak reforma czasu pracy, ten typ nastawienia na przypisanie nie jest unikalny dla danych obserwacyjnych. W istocie, po opublikowaniu randomizowanego procesu Landrigan, trzej mieszkańcy z grupy interwencyjnej napisali list kwestionujący wnioski z badania.11 Napisali: Zmartwieni mieszkańcy i lekarze, mając świadomość, że stażyści w planie interwencji byli słabo poinformowani, wzięli więcej aktywna rola w opiece nad pacjentem, podejmowanie większości decyzji i ściślejsze nadzorowanie działań stażystów
[podobne: półpasiec bez wysypki, sonoforeza wskazania i przeciwwskazania, trening umiejętności społecznych program ]

Powiązane tematy z artykułem: półpasiec bez wysypki sonoforeza wskazania i przeciwwskazania trening umiejętności społecznych program