Godziny pracy rezydentów – w kierunku empirycznej narracji

Wszystko zaczęło się od tragedii. W marcu 1984 r. Doszło do krytycznego błędu w szpitalu amerykańskim. Osiemnastoletnia Libby Zion zmarła z powodu śmiertelnej interakcji. Przyczyną był zespół serotoninowy – dość niejasny stan w 1984 r. Mieszkańcy dbający o Syjon zdiagnozowali syndrom wirusowy z objawami histerycznymi . W wyniku intensywnej analizy, ich błędna diagnoza została częściowo przypisana ich wyczerpaniu, ponieważ w tamtym czasie pracowali od 18 godzin prosto. Ale czy wyczerpanie było naprawdę przyczyną. Co jeśli problem wynikał z braku nadzoru. Co jeśli stażysta jeszcze nie nauczył się odróżniać chorych od chorych . Z drugiej strony, co by się stało, gdyby młody lekarz, przepisując fatalną dawkę Demerolu (meperydyny), został ostrzeżony przez alarm komputerowy o potencjalnych niekorzystnych interakcjach pomiędzy leczonymi w szpitalu i ambulatoryjnymi lekami Zion (w tym fenelzyną). A może śmierć Syjonu została uniknięta, gdyby stażysta miał drzemkę.
Oś czasu zmian w godzinach pracy rezydentów. Ryc. 1. Rycina 1. Przykładowe zestawienie staży chirurgicznych na temat rotacji onkologicznej chirurgicznej, listopad 2011 r. Średnia liczba godzin przepracowanych przez tego stażystę to 79 na tydzień, co miesiąc łącznie 316 godzin, z których 8,5 jest wydanych w klinice i 10 w konferencji lub dydaktyce.
Mimo że rozwiązanie wielu potencjalnych źródeł błędów pozostaje istotne zarówno dla edukacji szkoleniowej, jak i bezpieczeństwa pacjentów, zmiany prawne od czasu śmierci Syjonu skupiają się głównie na łagodzeniu zmęczenia mieszkańców. W 1999 r. W stanie Nowy Jork wprowadzono przepisy ograniczające mieszkańców do 80-godzinnego tygodnia pracy, aw 2003 r. Rada ds. Akredytacji w zakresie Absolwenta Edukacji Medycznej (ACGME) przyjęła podobną normę krajową2 (zob. Ramka 2-5). Wciąż jednak narastała społeczna troska o bezpieczeństwo pacjentów, prowadząc Kongres w 2007 roku, aby zlecić raport z Instytutu Medycyny (IOM) oceniający skutki reformy godzin pracy i sugerujący przyszłe kierunki. Po rocznym przeglądzie IOM zaleciła, aby stażyści przechodzili nie dłużej niż 16 godzin, a mieszkańcom do 30 godzin przydzielono 5 godzin na drzemkę (patrz schemat dla przykładowego harmonogramu rezydenta).
Tabela 1. Tabela 1. Zmiany w Radzie ds. Akredytacji w zakresie wymagań dotyczących wykształcenia absolwenta medycyny (ACGME) w czasie pracy oraz porównanie z zaleceniami Instytutu Medycyny (IOM). W 2010 r., Po tym, jak 16-osobowa grupa zadaniowa ACGME dokonała przeglądu zaleceń IOM, wraz z zeznaniami organizacji medycznych, badaczy snów i rzeczników pacjentów, zmieniono zasady (Tabela 1). Najbardziej znaczącą zmianą było to, że zmiany staży nie miały przekroczyć 16 godzin. Silne drzemki strategiczne zostały silnie zasugerowane, a programy były wymagane, aby uczyć mieszkańców czujności zarządzania. Zasady te zostały wdrożone w lipcu 2011 r., A nadzór został zintensyfikowany.
Kontrowersje wokół reformy czasu pracy rozciągają się na dziesięciolecia, ale wydaje się, że pewna rezygnacja rozstrzygnęła nasz zawód. Lekarze, którzy wierzą, że te zasady niszczą naszą etykę zawodową, są często postrzegani jako lekkomyślni iw ten sposób uciszyli swoje zastrzeżenia. Stażyści, którzy wolą zmęczenie niż niedokończoną opiekę nad pacjentem, muszą jednak przestrzegać, lub ich programy będą podlegać surowym grzywnom i utracie akredytacji
[podobne: wegiel aktywowany, amol skład, ascofer cena ]

Powiązane tematy z artykułem: amol skład ascofer cena wegiel aktywowany