Implikacje wyborów w 2012 r. Na opiekę zdrowotną – perspektywa wyborców

W październiku informowaliśmy o poglądach wyborców na temat opieki zdrowotnej oraz o tym, w jaki sposób te poglądy mogą wpłynąć na ich wybory w wyborach w 2012 r. Po zakończeniu wyborów przeanalizowaliśmy szereg sondaży przedwyborczych i powyborczych. projekt Fundacji Roberta Wooda Johnsona. Dane pochodzą z trzech typów ankiet. Pierwszym z nich jest ogólnokrajowy sondaż wyjazdowy z 2012 r., Obejmujący odpowiedzi 26 565 wyborców, którzy opuścili miejsca głosowania, oraz ci z 4408 wywiadów telefonicznych (telefon stacjonarny i komórkowy) z wyborcami wczesnymi i nieobecnymi. Drugie to 11 sondaży przedwyborczych przeprowadzonych przez telefon (telefon stacjonarny i komórkowy) od września do listopada 2012 r. Z 563 do 1495 prawdopodobnymi lub zarejestrowanymi wyborcami. Trzeci to 16 sondaży przedwyborczych przeprowadzonych telefonicznie (tylko w telefonii stacjonarnej) w październiku i listopadzie w wyborach prezydenckich w latach 2000-2008 z 600 do 1200 prawdopodobnymi lub zarejestrowanymi wyborcami. Tabela 1. Tabela 1. Skład partii po fachu Kongresu, gubernatorów i prezydencji przed wyborami w 2012 r. I po nich. Rysunek 1. Rycina 1. Poglądy wyborców o tym, który kandydat zrobi lepszą pracę w służbie zdrowia i Medicare, 2000-2012. Odpowiedzi nie wiem nie są wyświetlane. Dane są średnimi z dostępnych sondaży prawdopodobnych lub zarejestrowanych wyborców na ostatni miesiąc przed każdymi wyborami prezydenckimi. W 2000 r. Ankiety obejmowały Fox (listopad), ABC (październik), Pew (październik), Harris (październik) i Newsweek-PSRA (październik). W 2004 r. Ankiety obejmowały Fox (październik), ABC (październik), Time-SRBI (październik), Pew (październik) i Gallup-CNN-USA Today (październik). W 2008 r. Ankiety obejmowały Fox (listopad), GWU Battleground (październik), Newsweek-PSRA (październik), CNN-ORC (październik), Pew (październik) i ABC-WP (październik). W 2012 r. Opieka zdrowotna objęła ankiety: Fox (październik), CBS-NYT (październik), Pew (październik), NPR (październik), KFF (październik) i ABC-WP (10-13 października). W 2012 r. Obsługa Medicare, ankiety w cenie NBC-WSJ (październik), ABC-WP (18-21 października), Pew (październik), NPR (październik), KFF (październik), CBS-NYT (październik), Fox (październik) , Gallup (listopad) i Politico-GWU Battleground (listopad).
Nasze wyniki pokazują, że Stany Zjednoczone są ściśle podzielone politycznie i że wyborcy postanowili utrzymać obecny balans podejmowania decyzji w Waszyngtonie (tabela 1). Prezydent Barack Obama został ponownie wybrany, Senat utrzymał demokratyczną większość, a Izba Reprezentantów utrzymała większość republikańską. Zgodnie z oczekiwaniami, opieka zdrowotna nie była najważniejszą kwestią, ale była ważna w tych bliskich wyborach (Edison Research-National Election Pool [Edison-NEP] 2012 r., Patrz sondaże opinii na temat skutków wyborów w 2012 r. W zakresie opieki zdrowotnej – Wyborcy Perspektywa wyników głosowania) .1 Głosujący widzieli prezydenta Obamę lepiej niż gubernator Mitt Romney, kandydat republikański, do zajmowania się kluczowymi kwestiami w opiece zdrowotnej i Medicare. Jednak przewaga prezydenta w zakresie opieki zdrowotnej nie była tak duża, jak w przypadku demokratycznych kandydatów na prezydenta w poprzednich trzech wyborach (rys. 1).
Tabela 2. Tabela 2. Poglądy rzeczywistych i prawdopodobnych wyborców na temat problemów dotyczących krajowej polityki zdrowotnej, według prezydenckiego wyboru głosowania. Obama wygrana (o 2,8 punktu procentowego) w głosowaniu powszechnym utrzyma decyzje w zakresie polityki zdrowotnej zarówno stronnicze, jak i kontrowersyjne
[więcej w: psychiatra poznań, poznań psychiatra, psycholog dziecięcy Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: poznań psychiatra psychiatra poznań psycholog dziecięcy Warszawa