Naprawa zastawki mitralnej a zastąpienie ciężkiej niedokrwiennej niedomykalności zastawki mitralnej

Niedokrwienna niedomykalność mitralna wiąże się ze znacznym ryzykiem zgonu. Wytyczne praktyczne zalecają przeprowadzenie operacji u pacjentów z ciężką postacią tego schorzenia, ale potwierdzają, że dowody na poparcie naprawy lub wymiany są ograniczone. Metody
W celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa losowo przydzielono 251 pacjentów z ciężką niedomykalnością niedokrwienną mitrograficzną, aby poddać się albo naprawie zastawki mitralnej albo zastąpieniu przez cięciwę akordów. Pierwszorzędowym punktem końcowym był końcowy wskaźnik objętości skurczowej lewej komory (LVESVI) po 12 miesiącach, jak oceniono za pomocą testu sumy rang Wilcoxona, w którym zgony zostały sklasyfikowane poniżej najniższego stopnia LVESVI.
Wyniki
Po 12 miesiącach średnia wartość LVESVI wśród pacjentów, którzy przeżyli wynosiła 54,6 . 25,0 ml na metr kwadratowy powierzchni ciała w grupie naprawczej i 60,7 . 31,5 ml na metr kwadratowy w grupie zamiennej (średnia zmiana od wartości wyjściowej, -6,6 i -6,8 ml na metr kwadratowy, odpowiednio). Wskaźnik zgonu wynosił 14,3% w grupie naprawczej i 17,6% w grupie zastępczej (współczynnik ryzyka z naprawą, 0,79, przedział ufności 95%, 0,42 do 1,47, P = 0,45 w teście log-rank). Nie stwierdzono znaczącej różnicy między grupami w LVESVI po dostosowaniu do zgonu (wynik z, 1,33, P = 0,18). Częstość występowania umiarkowanego lub ciężkiego nawrotu niedomykalności mitralnej po 12 miesiącach była większa w grupie leczonej naprawą niż w grupie zastępczej (32,6% w porównaniu z 2,3%, p <0,001). Nie stwierdzono istotnych różnic między grupami w częstości występowania złożonego ciężkiego niepożądanego zdarzenia sercowego lub naczyniowo-mózgowego, w stanie funkcjonalnym lub w jakości życia po 12 miesiącach.
Wnioski
Nie zaobserwowaliśmy znaczącej różnicy w przebudowie lub przeżywaniu lewej komory po 12 miesiącach pomiędzy pacjentami, którzy przeszli naprawę zastawki mitralnej, a tymi, którzy przeszli wymianę zastawki mitralnej. Zastąpienie zapewniło trwałą korektę niedomykalności mitralnej, ale nie było znaczącej różnicy między wynikami klinicznymi między grupami. (Finansowane przez National Institutes of Health i Canadian Institutes of Health; ClinicalTrials.gov number, NCT00807040.)
Wprowadzenie
Funkcjonalna niedokrwienna niedomykalność mitralna dotyczy 1,6 miliona do 2,8 miliona pacjentów w Stanach Zjednoczonych i wiąże się z podwojeniem śmiertelności wśród pacjentów z łagodnym lub większym stopniem niedomykalności mitralnej po zawale mięśnia sercowego.1-3 Niedokrwienna niedomykalność mitralna jest konsekwencją niekorzystnej lewej komory przebudowa po urazie mięśnia sercowego z powiększeniem komory lewej komory i pierścienia mitralnego, apikalną i boczną migracją mięśni brodawkowatych, tetheringiem ulotek i zmniejszonymi siłami zamykającymi. Procesy te prowadzą do nieprawidłowej adaptacji płatków i zmiennego stopnia niedomykalności mitralnej, która może zmieniać się dynamicznie w zależności od stanu objętości, obciążenia następczego, rytmu serca i resztkowego niedokrwienia.
[hasła pokrewne: leczenie depresji, gdynia psycholog, gabinet psychoterapii lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet psychoterapii lublin gdynia psycholog leczenie depresji