Program HR w Rwandzie – nowe partnerstwo ad 5

mandat Kongresu, że PEPFAR przyczynia się do szkolenia 140 000 nowych pracowników służby zdrowia w miejscach o ograniczonej dostępności zasobów, zgodnie z ustawą Lantos-Hyde z 2008 r. 30, a także działania określone w Planie PEPFAR dotyczącym tworzenia pokolenia wolnego od AIDS .31 Wnioski
Chociaż ostatecznym celem pomocy jest ułatwienie rozwoju, aby narody mogły osiągnąć samowystarczalność i nie potrzebują już pomocy, istnieje kilka modeli, które kompleksowo osiągają to w sektorach zdrowia krajów rozwijających się. Program Human Resources for Health ma na celu zmianę tego paradygmatu poprzez zajęcie się zarówno proksymalnym, jak i dystalnym motorem braku pracowników służby zdrowia w Rwandzie. Po 7 latach Rwanda planuje prowadzić programy rezydencyjne i szkoleniowe w ramach własnego budżetu oraz z własnymi nauczycielami i klinicystami.
Długoterminowe profesjonalne kontakty między wydziałem USA i Rwandą mają być kontynuowane po 7-letnim okresie programu Human Resources for Health. Czas trwania i zakres tego zobowiązania jest odejściem od tradycyjnego modelu wielu krótszych wizyt lekarskich. Dzięki temu nowemu modelowi globalnego partnerstwa zdrowotnego program pomoże Rwandzie osiągnąć cel, jakim jest stworzenie światowej klasy systemu opieki zdrowotnej.
Globalna solidarność pozwoliła zmniejszyć obciążenie chorobami zakaźnymi, a świat patrzy teraz na kolejne granice poprawy świadczenia usług. Inne kraje, które są przygotowane do przyjęcia modelu programu Zasoby ludzkie dla zdrowia , mogą zwrócić się do Rwandy o lekcje na temat zwiększenia skuteczności pomocy zagranicznej i poprawy systemów opieki zdrowotnej. Nowe partnerstwa, które zniwelują luki w zasobach ludzkich, pomogą narodom osiągnąć powszechny zasięg i samowystarczalność.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został zaktualizowany 21 listopada 2013 r. O godzinie.
Dziękujemy rwandyjskim i amerykańskim pracownikom służby zdrowia, którzy uczestniczyli w inauguracji programu oraz prezydentom uniwersytetów z Rwandy i Stanów Zjednoczonych za umożliwienie tego silnego partnerstwa; osoby z każdej szkoły amerykańskiej, które pomagały w tworzeniu programu Human Resources for Health w ich macierzystej instytucji (Lisa V. Adams, Jane R. Barrow, Susan C. Benedict, Elizabeth H. Bradley, James Forrest Calland, Deborah A. Chyun , Matthew Dacso, Wafaa El-Sadr, Janet L. Heinzmann, Mary H. Hill, Andrea Howard, Jeffrey V. Johnson, Tina J. Kavukattu, Mi Ja Kim, Michael P. Koster, Erika L. Linnander, Adam C. Levine , Thomas A. Mackey, Irwin R. Merkatz, Marik A. Moen, Brian T. Montague, Dorothy L. Powell, Jennifer S. Puccetti, Robert Riviello, Nathan M. Thielman i Sarah E. Trent); a prezydent Rwandy Paul Kagame, prezydent USA Barack Obama, były prezydent USA Bill Clinton i były sekretarz stanu USA Hillary Clinton, którego przywództwo umożliwiło te wysiłki.
Author Affiliations
Ministerstwa Zdrowia w Rwandzie (AB, AA, ONZ, JDN, VR), Kigali Health Institute (BU), Rwanda Biomedical Center (JPN) oraz National Council of Nurses and Midwives (AU), Kigali i National University Rwandy, Butare (PK) – wszystko w Rwandzie; Harvard Medical School (AB, PEF, CC), Brigham i szpital kobiecy (PEF, CC), partnerzy w dziedzinie zdrowia (PEF, CC), Inicjatywa w zakresie zdrowia w Clinton (TN, SDM, HLM, AS, ICM) i globalna dostawa zdrowia Partnerstwo (CMW), Boston; Geisel School of Medicine w Dartmouth (AB) i Dartmouth Center for Health Care Delivery Science (JPN, CTN), Hanower, NH; Światowy Fundusz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią, Genewa (ME-E.); oraz Biura Globalnego Koordynatora AIDS i Global Health Diplomacy, US
[więcej w: lasery stomatologiczne, półpasiec bez wysypki, psychiatra poznań ]

Powiązane tematy z artykułem: lasery stomatologiczne nfz gdańsk sanatoria lista oczekujących półpasiec bez wysypki