Program HR w Rwandzie – nowe partnerstwo czesc 4

Aby zaspokoić potrzeby w zakresie stomatologicznej opieki zdrowotnej, w ramach programu Human Resources for Health przeszkolonych zostanie ponad 40 studentów stomatologii, 20 stomatologów i 15 asystentów dentystycznych w ciągu pierwszych 3 lat nowego programu nauczania. Program ma na celu zaradzić zarówno proksymalnym, jak i dystalnym czynnikom niedoboru zasobów ludzkich w Rwandzie, zwiększając możliwości i jakość kształcenia medycznego i pielęgniarskiego, a także wzmacniając zachęty do pracy w sektorze publicznym i na obszarach wiejskich. Ważną kwestią dla zatrzymywania pracowników służby zdrowia, często pomijaną w dyskusjach na temat drenażu mózgów , jest ciągły brak podstawowego sprzętu i wyposażenia w obiektach; lekarze, którzy korzystają z udoskonalonego szkolenia, nie zostaną zachowani, jeśli nie będą mogli zastosować tych umiejętności w praktyce klinicznej i nauczać przyszłych klinicystów. W związku z tym program Human Resources for Health koncentruje się również na odpowiednim wyposażeniu placówek opieki zdrowotnej w celu zapewnienia odpowiedniego środowiska nauczania.
Zmiana paradygmatu w Global Health Partnership
Programy pomocy zagranicznej tradycyjnie zawierały umowy z zewnętrznymi organizacjami pozarządowymi (NGO) na podstawie umów, które pozwalają małym krajom-odbiorcom na negocjowanie skutecznych struktur kosztów poprzez emisję konkurencyjnych ofert. W ostatnich latach dane dotyczące śledzenia zasobów w Rwandzie pokazały, że znaczna część zagranicznych środków pomocowych wydatkowana jest na koszty ogólne, a nie na bezpośrednie świadczenie usług9. Rwanda już osiągnęła dobre wyniki w zakresie prowadzenia wiodących projektów zdrowotnych finansowanych przez darczyńców do programu Human Resources for Health w zakresie i złożoności; jego reakcja na AIDS jest często podkreślana jako przykład skutecznej własności krajowej.9,22-24
Ministerstwo Zdrowia oszacowało, że do sfinansowania całego 7-letniego programu niezbędny będzie budżet w wysokości około 152 milionów dolarów19. Aby sfinansować wstępną fazę planowania i pierwszy rok programu bez konieczności dodatkowych środków, rządy Rwandy i Stanów Zjednoczonych ponownie przydzieliły duża część dwustronnej pomocy na rzecz zdrowia z istniejących działań realizowanych przez organizacje pozarządowe zakontraktowane w ramach planu awaryjnego dla AIDS (PEPFAR) amerykańskiego prezydenta oraz Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego. Duża liczba organizacji pozarządowych, które osiągnęły swój mandat dzięki skutecznemu transferowi zdolności, przeniosła działania do Ministerstwa Zdrowia, wyeliminowała pewne interwencje zdrowotne, które nie przyniosły już większych efektów, lub wdrożyła takie interwencje z większą skutecznością. Każda z amerykańskich instytucji konsorcjum akademickiego zgodziła się działać przy minimalnych kosztach administracyjnych w wysokości 7% i bez kosztów ogólnych.
Po negocjacjach i weryfikacji procesu, aby upewnić się, że żadne istotne usługi nie zostaną zredukowane z powodu realokacji, rząd Stanów Zjednoczonych przekazał program w wysokości 27,2 miliona USD dzięki umowie o współpracy zawartej z Centers for Disease Control and Prevention. Światowy fundusz na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią dostarczył 6,4 miliona dolarów na uzupełnienie budżetu o wartości 33,6 miliona dolarów w początkowej fazie programu (sierpień 2012 r. – lipiec 2013 r.).
Podczas gdy PEPFAR i partnerzy krajowi dowiedzieli się o trudnościach w zwiększeniu dostępu do HAART w osłabionych systemach opieki zdrowotnej w krajach, w których doszło do poważnych niedoborów pracowników służby zdrowia, niezbędnych leków i systemów monitorowania, pojawił się międzynarodowy konsensus25,26 wokół znaczenia podejścia, w którym Wyraźne priorytety interwencji – takie jak HIV / AIDS – są wykorzystywane do wprowadzania pożądanych usprawnień w systemie opieki zdrowotnej. 27 Rwanda jest pionierem w zakresie wdrażania tego finansowania specyficznego dla danej choroby, aby zbudować swój podstawowy system opieki zdrowotnej, i zmaksymalizowała synergię między PEPFAR a innymi dwustronnymi, wielostronnymi i krajowymi inicjatywami zdrowotnymi.28,29 Program Human Resources for Health pomoże wypełnić USA
[więcej w: psychoterapia warszawa, psychiatra poznań, leczenie depresji ]

Powiązane tematy z artykułem: leczenie depresji psychiatra poznań psychoterapia warszawa