Przeciwdepresyjne stosowanie w ciąży i ryzyko wad serca AD 2

Od tego czasu w kilku badaniach oceniano teratogenność SSRI i innych leków przeciwdepresyjnych, 6-19, ale nadal istnieją poważne kontrowersje dotyczące tego, czy jest to poważna troska, czy mało hałasu o mało , jak zauważono w artykule opublikowanym w dwóch raportach.13 14,20 Badania wykazały różne związki, często w kontekście wielokrotnych porównań. Jednak co najmniej dwa badania wykazały podwójny lub potrojony ryzyko niedrożności dróg odpływowych prawej komory związane ze stosowaniem paroksetyny13,14 i ubytków przegrody międzykomorowej związanych ze stosowaniem sertraliny.13,19 Metaanaliza oszacowała 50% wzrost częstości występowania wady serca łącznie z używaniem paroksetyny w pierwszym trymestrze ciąży21. Nie jest jednak jasne, czy te powiązania są przyczynowe, czy z powodu systematycznego błędu lub przypadku. Przeprowadziliśmy badanie kohortowe z wykorzystaniem dużej krajowej bazy danych ubezpieczonych w ciąży kobiet i nastolatków w Stanach Zjednoczonych, aby ocenić ryzyko wrodzonych wad serca po zastosowaniu specyficznych leków przeciwdepresyjnych, zwracając uwagę na możliwość zakłócenia podstawowej depresji i powiązanych czynników .
Metody
Źródło danych i kohorty do badań
Kohora badania została zaczerpnięta z analizy analitycznej Medicaid dla 46 stanów USA i Waszyngtonu w latach 2000 do 2007. Montana i Connecticut zostały wykluczone z powodu trudności w łączeniu danych dla matek i niemowląt, Michigan zostało wykluczone z powodu niepełnych danych , a dane z Arizony nie były dostępne. Zestaw danych Medicaid Analytic eXtract zawiera indywidualne dane demograficzne i informacje dotyczące rejestracji Medicaid, a także dane dotyczące wszystkich usług lekarskich i hospitalizacji oraz towarzyszących diagnoz i procedur, a także wszystkie wypełnione recepty na leki ambulatoryjne.
Rozwój naszej kohorty badania został opisany wcześniej.22 Krótko mówiąc, zidentyfikowaliśmy wszystkie ukończone ciąże u kobiet i młodzieży w wieku od 12 do 55 lat (zwane dalej kobietami ) i powiązaliśmy te ciąże z żywymi noworodkami. Korzystając z zatwierdzonego algorytmu, 23 oszacowaliśmy datę ostatniej miesiączki na podstawie daty dostawy i kodów diagnostycznych wskazujących na poród przedwczesny. Wreszcie, wymagaliśmy od wszystkich kobiet, aby kwalifikowały się do Medicaid, bez dodatkowych prywatnych ubezpieczeń lub świadczeń ograniczonych, z 3 miesięcy przed ostatnią miesiączką przez miesiąc po porodzie. Wykluczyliśmy ciąże, w których niemowlę było diagnozowane z nieprawidłowościami chromosomowymi (1609 ciąż) i ciążami, w których matka była leczona teratogenami podczas pierwszego trymestru (tj. Lit, leki przeciwnowotworowe, retinoidy i talidomid; 2476 ciąż ).
Prowadzenie badań
Badanie zostało zatwierdzone przez instytutowy zespół kontrolny Brigham i Szpitala dla Kobiet i odstąpiono od wymogu świadomej zgody
[patrz też: psychiatra poznań, gabinet psychoterapii lublin, psycholog dziecięcy ]

Powiązane tematy z artykułem: gabinet psychoterapii lublin psychiatra poznań psycholog dziecięcy