Przeciwdepresyjne stosowanie w ciąży i ryzyko wad serca AD 8

Przesunięcia w skutkach, wynikające z korekty z tytułu przewidywanej błędnej klasyfikacji wyników, zawierały się w przedziale od 1,3 do 9,6% (tabela S20 w dodatku uzupełniającym). Replikowaliśmy dobrze znane powiązania między wadami serca a cukrzycą matki (względne ryzyko, 3,7; 95% CI, 3,4 do 4,0), stosowanie leku przeciwdrgawkowego (względne ryzyko, 1,6; 95% CI, 1,3 do 1,8) i wielofazowe ciąża (względne ryzyko, 2,9; 95% CI, 2,8 do 3,1). Dyskusja
W tej grupie 949,504 kobiet w ciąży w programie Medicaid, po dostosowaniu do depresji i innych potencjalnych czynników zakłócających, nie stwierdzono istotnego wzrostu ryzyka wad wrodzonych serca u niemowląt urodzonych przez kobiety przyjmujące leki przeciwdepresyjne podczas pierwszego trymestru, w porównaniu z niemowlętami. urodzony dla kobiet, które nie miały kontaktu z tymi środkami. Ponadto, nie obserwowano znacząco zwiększonego ryzyka w odniesieniu do specyficznych defektów serca, które poprzednio uważano za związane z takim zażywaniem narkotyków, specyficznymi lekami przeciwdepresyjnymi lub najczęściej stosowanymi SSRI.
Nasze wyniki nie potwierdzają wcześniejszych odkryć związku między stosowaniem antydepresantów a nieprawidłowościami kardiologicznymi, w szczególności ustaleniami dotyczącymi stosowania paroksetyny i sertraliny.13,14,19 W przeciwieństwie do analiz z wcześniejszych badań, nasze skorygowane analizy ograniczyły kohortę do kobiety z zarejestrowaną diagnozą depresji w celu złagodzenia potencjalnych zaburzeń związanych z chorobą psychiczną i związanymi z nimi stanami i zachowaniami, czynniki, które mogą zwiększać ryzyko strukturalnych wad serca przy pomocy kilku mechanizmów. Palenie tytoniu, spożywanie alkoholu i narkotyków, uboga dieta matek, otyłość i choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, występują częściej u pacjentów z depresją niż u osób bez depresji i są potencjalnymi czynnikami ryzyka wrodzonych wad serca.
Ponadto kobiety z depresją i lękiem wykorzystują więcej zasobów opieki zdrowotnej, w tym ultrasonografię, amniopunkcja i echokardiografię niemowlęcia, niż ich zdrowe odpowiedniki.35,36 Stąd istnieje większa szansa na wykrycie wad wrodzonych serca niemowlę, które w innym przypadku mogło być niewykryte klinicznie, szczególnie łagodniejsze defekty, takie jak ubytki przegrody międzykomorowej mięśni, które często zamykają się podczas wczesnego dzieciństwa. Oprócz ograniczenia analiz do kobiet z diagnozą depresji, skorygowaliśmy o duży zestaw wstępnie zdefiniowanych i empirycznych potencjalnych zmiennych zakłócających poprzez wykorzystanie oceny skłonności. Chociaż takie podejście nie może wyeliminować wszystkich potencjalnych zakłóceń, doprowadziło to do powstania grup narażenia o praktycznie identycznych mierzonych cechach i skłoniło do przesunięcia szacunków ryzyka w dół.
Nasze surowe skojarzenia były słabsze niż te, które zostały zgłoszone w niektórych wcześniejszych badaniach
[podobne: fitamina, psycholog dziecięcy Warszawa, kabiny toaletowe ]

Powiązane tematy z artykułem: fitamina kabiny toaletowe psycholog dziecięcy Warszawa