Psycholog w szkole kierowany do ciężkich przypadków.

Okres szkoły podstawowej jest szczególnie wrażliwy, dla młodej rozwijającej się psychiki. To w niej nawiązywane są pierwsze przyjaźnie, stanowiące naszą grupę społeczną. Dziecko uczy się także rozumieć zdanie innych osób, zdobywa wiedzę dotyczącą panujących zasad kulturowych, moralnych. Każde jego negatywne zachowanie jest karane, co z perspektywy wiedzy naukowej nie jest dobre. Gdynia psycholog, poza prowadzeniem własnego gabinetu i konsultacjach w szpitalach, znajduje również zatrudnienie w szkołach. Często bowiem spotyka się sytuacje, w której dziecko okazuje się szczególnie trudnym we współpracy. Nie potrafi się odpowiednio zachowywać na lekcji i tym samym uniemożliwia jej skuteczne prowadzenie. Po dogłębnej analizie przypadku, często również okazuje się że ma ono zasadnicze braki w zdobywanej wiedzy naukowej. Rola psychologa polega na przeprowadzeniu odpowiednich testów, stworzeniu opinii i zaleceń, mających na celu zatrzymać dewiacyjne zachowania i wskazać prawidłową drogę rozwoju. Oczywiście, w tym celu koniecznych jest kilka spotkań.