Wirusowa charakterystyka podklinicznych i objawowych zakażeń opryszczki narządów płciowych ad 6

W związku z tym uważamy, że technika pobierania próbek nie miała wpływu na schematy subklinicznego zrzucania. Codzienne pobieranie próbek i metody raportowania pozwoliły nam scharakteryzować wszystkie nawroty objawowe, nie tylko te, które były na tyle poważne, że skłoniły do wizyty u lekarza lub udziału w klinicznej próbie leczenia opryszczki narządów płciowych. Wzorzec subklinicznego zrzucania, który obserwowaliśmy, pomaga również wyjaśnić szeroki zakres wydalania częstotliwości we wcześniejszych badaniach nad bezobjawowym wydalaniem.8,14-20 Czas trwania pobierania próbek, zmienność biologiczna w ekspresji infekcji i różna długość epizodów wszystko wydaje się wpływać na obserwowane tempo subklinicznego zrzucania. Tempo zrzucania prawdopodobnie różniłoby się najbardziej u kobiet z kilkoma dniami pobierania próbek, przy czym większość z nich nie miała epizodów zrzucania, a kilka z bardzo wysokim odsetkiem zrzucania, w zależności od tego, czy w dniach próbowano uwzględnić przedłużający się epizod zrzucania.
Nasza kohorta kobiet została wybrana ze względu na ich gotowość do dostarczania codziennych próbek do hodowli i do przestrzegania protokołu. Charakterystyka demograficzna, częstość nawrotów i czas trwania HSV przed włączeniem do tej grupy były podobne do tych u kobiet z objawową opryszczką narządów płciowych, którą badaliśmy w ciągu ostatniej dekady.13,14,21 Jednak ten rodzaj badań powinien być przeprowadzony w inne populacje HSV-2-seropozytywne. Wzorzec subklinicznego zrzucania u mężczyzn również wymaga charakterystyki.
Nasza definicja subklinicznego zrzucania wirusa obejmowała zrzucanie we wszystkie dni, w których osobnik nie odnotował zmiany. Z punktu widzenia edukacji pacjenta, być może określenie nierozpoznana opryszczka narządów płciowych jest najlepszym opisem tego, co nazwaliśmy subkliniczną opryszczką . Jest możliwe, że niektóre epizody zerwania z obszaru szyjki macicy lub sromu były związane z małymi zmianami były widoczne podczas badania kolposkopowego lub były związane z niespecyficznymi objawami, takimi jak swędzenie, bez widocznego uszkodzenia lub owrzodzenia.10,15,22,23 Wysoki wskaźnik subklinicznego wydzielania z obszaru odbytu może być częściowo wyjaśniony wizualizacji zmian. Chociaż możliwe jest, że częstsze wizyty u lekarza spowodowałyby identyfikację większej liczby zmian na narządach płciowych, codzienne wizyty w klinice były niewykonalne. Ponadto, rozpoznanie zmian w obrębie narządów płciowych przez pacjenta może być istotne w zapobieganiu transmisji do partnerów seksualnych.
Implikacje kliniczne i epidemiologiczne
Zalecenia dotyczące zapobiegania przenoszeniu opryszczki narządów płciowych na partnerów seksualnych skupiały się na powstrzymywaniu się od stosunku seksualnego podczas nawrotów objawowych. Jednak badania nad transmisją HSV wskazują, że większość nowych zakażeń pochodzi od partnerów z nierozpoznaną lub subkliniczną chorobą1-7. Seroprewalencja HSV-2 w populacji dorosłych wzrosła z 16 procent do 22 procent w ciągu ostatniej dekady 24 (i Johnson RE: komunikacja osobista). Nacisk na znaczenie i wysoką częstotliwość nierozpoznanej reaktywacji wirusa HSV może być niezbędny, aby powstrzymać obecną epidemię opryszczki narządów płciowych.
Podsumowując, nasze dane wskazują, że większość kobiet z objawową infekcją HSV-2 również miała subkliniczne zrzucanie wirusów i że kobiety z częstymi objawowymi nawrotami miały również częste reaktywacje podkliniczne Kiedy takie kobiety są zaangażowane w relacje seksualne z partnerami bez opryszczki narządów płciowych, należy je zachęcać do upewnienia się, że prezerwatywy są używane do wszystkich stosunków seksualnych. Należy opracować strategie ograniczania podklinicznego wydalania, takie jak stosowanie terapii antywirusowej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (AI-30731) z National Institutes of Health. Dr Wald jest odbiorcą stypendium badawczego podoktorskiego American Social Health Association.
Jesteśmy wdzięczni technologom z Laboratorium Herpes Culture w University of Washington Virology, bez których nie można było przeprowadzić tego badania ze względu na ich umiejętności i poświęcenie.
Author Affiliations
Z wydziałów medycyny (AW, LC), statystyki (JZ), medycyny laboratoryjnej (SS, RLA, LC) i mikrobiologii (LC), University of Washington, Seattle.
Wyślij prośby o przedruk do Dr. Coreya z Wydziału Wirologii, University of Washington, Rm. 9301, 1200 12th Ave. South, Seattle, WA 98144.
[patrz też: radiologica rumia, amol skład, citrosept grzybica ]

Powiązane tematy z artykułem: amol skład citrosept grzybica radiologica rumia