Zapobieganie i leczenie brakujących danych w badaniach klinicznych ad 6

W niektórych przypadkach pierwotne założenia mogą polegać na tym, że dane nie są przypadkowe. Założenia dotyczące mechanizmu brakujących danych (w przeciwieństwie do szczegółów algorytmów obliczeniowych) muszą być przejrzyste i dostępne dla lekarzy. Po piąte, przeprowadź statystycznie poprawną analizę w ramach podstawowych założeń dotyczących brakujących danych.
Po szóste, oceń solidność wnioskowania o efektach leczenia dla różnych założeń dotyczących brakujących danych, przeprowadzając analizę wrażliwości, która wiąże wnioski z jednym lub większą liczbą parametrów, które wychwytują odstępstwa od pierwotnych założeń brakujących danych, takich jak analiza mieszanki wzorca przedstawiona powyżej . Analiza wrażliwości jest stosunkowo nową dziedziną i potrzebne są dalsze badania nad najlepszymi metodami. Interpretacja zbiorowości wynika z analizy wrażliwości, gdy niektóre analizy są w opozycji do analizy pierwotnej, również wymaga więcej uwagi, chociaż raport panelu zawiera pewne podejścia do rozwiązywania takich sytuacji.
Podsumowując, nie ma łatwego rozwiązania dla brakujących danych na etapie analizy. Zbyt wiele aktualnych analiz badań klinicznych stosuje naiwne metody korekty brakujących danych, które stanowią nieuzasadnione założenia, takie jak podejście oparte na obserwacji ostatniej obserwacji. W raportach i interpretacjach wyników badań postępowanie z brakującymi danymi wymaga naukowo uzasadnionej analizy połączonej z analizą wrażliwości w celu oceny solidności. Bez względu na to, jakie podejście zostanie podjęte, nie ma możliwości odpowiedniego przetestowania solidności założeń dotyczących brakujących danych wymaganych przez analizę. Ta potrzeba polegania na nieprzetestownych założeniach dotyczących brakujących danych przede wszystkim podkreśla znaczenie zapobiegania brakującym danym. Kluczem jest zaprojektowanie i przeprowadzenie testu w sposób, który ogranicza problem brakujących danych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Departamentów Biostatystyki (RJL) i Statystyki (SAM), University of Michigan, Ann Arbor; Wydział Matematyki i Statystyki, Boston University, Boston (RD); Krajowa Rada ds. Badań Państwowych Akademii, Waszyngton, DC (MLC); Departamenty Epidemiologii (KD) i Biostatystyki (CF, DS), Johns Hopkins University, Baltimore; Departament Biostatystyki, University of Washington, Seattle (SSE); Departament Biostatystyki i Epidemiologii, University of Pennsylvania School of Medicine, Philadelphia (JTF); Centrum Nauk Statystycznych, Program w zakresie zdrowia publicznego, Brown University, Providence, RI (JWH); Międzynarodowy Instytut Biostatystyki i Biologii Naukowej, Universiteit Hasselt i Katholieke Universiteit, Leuven, Belgia (GM); Szkoła Zdrowia Publicznego, University of Minnesota, Minneapolis (JDN); Departmento de Economia, Universidad Torcuato Di Tella, Buenos Aires (AR); Departament Biostatystyki, Uniwersytet Medycyny i Stomatologii w New Jersey School of Public Health, New Brunswick (WJS); Johnson & Johnson, Radnor, PA (JPS); i Departament Statystyki, University of California, Irvine (HS)
[patrz też: psychiatra Łódź, kabiny toaletowe, psychoterapia warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: kabiny toaletowe psychiatra Łódź psychoterapia warszawa