Zdrowie i opieka zdrowotna w RPA – 20 lat po Mandeli ad 6

Republika Południowej Afryki wymaga co najmniej trzykrotności obecnych pracowników służby zdrowia, aby zapewnić odpowiednią opiekę pacjentom z HIV / AIDS. 54. Niedawny nacisk na szkolenie większej liczby pracowników służby zdrowia w społeczności oraz pomyślne opracowanie programów pracowniczych na pierwszy rzut oka w celu kontrolowania gruźlicy i zakażenia wirusem HIV oferuje znaczną obietnicę Zwiększenie liczby pracowników służby zdrowia i zmiana opieki zdrowotnej stanowią poważne wyzwania. Duża przepaść między planowaniem nowych szkół szkoleniowych a ich funkcjonowaniem nie będzie łatwa .49 Jednym z pierwszych priorytetów musi być reanimacja i wzmocnienie istniejących obiektów oraz dążenie do wysokiej jakości nauczania, warunków świadczenia usług i etosu opieki. w usługach klinicznych (na wszystkich poziomach) 2,8, które w synergii mogłyby sprzyjać zaangażowaniu pracowników służby zdrowia w świadczenie usług doskonałych, a nie jedynie poszukiwaniem bezpieczeństwa pracy i wynagrodzenia. 5,57 Wcześniej wyrażono zaniepokojenie, że cięcia w medycynie trzeciego sektora publicznego utrudniłyby szkolenie podyplomowe pozostaje istotne
Biorąc pod uwagę różne mocne i słabe strony sektora publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej, wszelkie sojusze strategiczne stworzone z sektorem prywatnym w celu poprawy usług opieki zdrowotnej w sektorze publicznym będą musiały być wzajemnie zgodne, a jednocześnie ukierunkowane na wzmocnienie sektora publicznego w interesie krajowym. Departament Zdrowia prowincji Western Cape dał przykład.58 Operacjonalizacja takich ambitnych planów będzie wyjątkowo trudna i prawdopodobnie zajmie wiele dziesięcioleci.
Czynniki ekonomiczne i polityczne
Poprawa zdrowia i łagodzenie ubóstwa
Chociaż polityka gospodarcza Republiki Południowej Afryki nie została wyraźnie wyartykułowana, tendencje w różnicach w zakresie zdrowia i dobrobytu w części odzwierciedlają wyniki polityk przyjętych przez kolejne rządy w nowej Afryce Południowej10. Odeszły one od progresywnej idei wzrostu poprzez redystrybucję, jak przewidziano w programie odbudowy i rozwoju rządu Mandeli we wczesnych latach 90., który miał na celu zawężenie dziedzictwa apartheidu różnic ekonomicznych, wzrost i redystrybucję w ramach następnej konserwatywnej strategii wzrostu, zatrudnienia i redystrybucji zgodnie z neoliberalną polityką gospodarczą, faworyzowani przez prezydenta Mbeki10. Jego polityka ułatwiła wzrost gospodarczy, zmniejszyła wydatki na obsługę długu i opiekę zdrowotną, 2 i umożliwiła wzrost czarnej afrykańskiej klasy średniej.
Jednak pomimo zmniejszenia bezwzględnego ubóstwa dzięki dotacjom socjalnym i większej klasie średniej, która znacząco zmieniła ogólny podział dochodów, zyski finansowe odbywały się kosztem zwiększonego poziomu nierówności.5 Stopa bezrobocia, zdefiniowana ściśle przez poszukując pracy, utrzymuje się od 20 do 24% od 1994 r., a 70% bezrobotnych ma mniej niż 34 lata. Pod koniec lat 2000. 23% mieszkańców RPA żyło poniżej granicy ubóstwa żywieniowego, ale 54% było zagrożonych brakiem bezpieczeństwa.
Trajektoria socjalistycznej polityki ekonomicznej rządu Mandeli poprzez neoliberalną politykę propagowaną przez krytykowane przywództwo Mbeki została zinterpretowana jako zdrada wizji nowej, opiekuńczej, kosmopolitycznej socjaldemokracji
[przypisy: Psycholog Wrocław, Psychoterapia leczenie depresji Warszawa, kabiny toaletowe ]

Powiązane tematy z artykułem: kabiny toaletowe Psycholog Wrocław Psychoterapia leczenie depresji Warszawa