Zrozumienie opieki zdrowotnej w wyborach w 2012 roku ad

W 2011 r. Ankiety obejmowały KFF (kwiecień), AP-GfK (marzec), Gallup (marzec), ABC-WP (styczeń), Pew (styczeń) i CBS (luty). Na początku 2012 r. Ankiety obejmowały KFF (kwiecień), AP-GfK (luty), Gallup-USA Today (luty), ABC-WP (marzec), Pew (marzec) i CBS-NYT (marzec). Obecne ankiety obejmowały KFF (wrzesień), ABC-WP (lipiec), Pew (czerwiec-lipiec), Reuters-Ipsos (lipiec), NBC-WSJ (lipiec), NPR (lipiec) i CBS-NYT (wrzesień). Do tej pory kampanie Obamy i Romneya uwypukliły cztery główne problemy związane z opieką zdrowotną. Pierwszą z nich jest ACA, która jest uważana za jeden z głównych osiągnięć polityki wewnętrznej prezydenta. Pomimo 21/2 lat kontrowersyjnej debaty, opinia publiczna nie zmieniła swojego zdania. Amerykańska ocena ACA pozostaje mieszana. Mimo że kilka elementów prawa jest popularnych (CBS-NYT, marzec 2012 r., KFF, kwiecień 2012 r.), Od czasu wejścia w życie ustawy w marcu 2010 r., Większość Amerykanów (średnio w sondażach) nie zatwierdziła ACA. Jak pokazano na rys. 1, Amerykanie byli względnie równomiernie podzieleni w swoich opiniach, nawet po korzystnej decyzji Sądu Najwyższego z 28 czerwca 2012 r., Która podtrzymała konstytucyjność prawa. Średnia z bieżących ankiet pokazuje, że 44% akceptuje ACA, a 45% nie.
Podział ten występuje częściowo dlatego, że społeczeństwo przewiduje różne skutki ACA dla gospodarki i określonych grup ludzi. Więcej Amerykanów uważa, że ACA zaszkodzi gospodarce (46%), niż sądzimy, że to pomoże (37%) (Gallup, 2-3 lipca 2012 r.). Większość uważa, że ACA poprawi sytuację biednym (60%), osobom, które obecnie nie mają ubezpieczenia zdrowotnego (59%) i osobom chorym (55%). Jednak tylko około jedna trzecia uważa, że ACA poprawi sytuację dla osób, które są obecnie ubezpieczone (36%), firmy (33%) i podatników (30%) (Nat J-UT, 2012 r., Gallup, 9 lipca- 12, 2012).
W szczególności kwestia, w jaki sposób ACA będzie miała wpływ na osoby w wieku 65 lat lub starszych, została podniesiona w związku z 716 miliardami dolarów w cięciach lub oszczędnościach z Medicare w ACA i kwestią, czy seniorzy byliby w gorszej sytuacji w ramach Medicare w wyniku . Obecnie coraz więcej osób uważa, że ACA poprawi sytuację osób w wieku 65 lat lub starszych (48%), niż sądzą, że pogorszy to sytuację (35%) (Nat J-UT, 2012).
Drugą kwestią jest zmiana Medicare w przyszłości na system, w którym rząd zapewnia seniorom stałą kwotę pieniędzy, którą mogliby wykorzystać do zakupu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego lub ubezpieczenia Medicare. Średnia z bieżących badań wskazuje, że 27% popiera taką proponowaną zmianę, podczas gdy większość (66%) jest przeciwna (ABC-WP, sierpień 2012 r., Nat J-UT, 2012 r., CBS-NYT, wrzesień 2012 r., KFF, wrzesień 2012 r. ).
Trzecią kwestią związaną z opieką zdrowotną jest propozycja zmiany Medicaid z obecnego systemu na taki, w którym rząd federalny przyznaje państwom określoną kwotę pieniędzy, a każde państwo decyduje, kogo pokryć i na jakie usługi zapłacić. Średnio 57% Amerykanów jest przeciwnych takiej zmianie, podczas gdy 37% popiera (Quinnipiac, 2011; KFF, maj 2011).
Czwarta kwestia dotyczy wprowadzania znaczących nowych ograniczeń w dostępności usług aborcyjnych
[przypisy: calendeel, sidretella 20, stodal syrop ]

Powiązane tematy z artykułem: calendeel sidretella 20 stodal syrop